Newsletter CRSP

Projekt Rodičovství krok za krokem obsahuje funkční systém aktivit zaměřených na posilování odolnosti fungující rodiny, podporu zkvalitňování partnerských a manželských vztahů a posilování rodičovských kompetencí ve všech fázích vývoje rodiny: v období budování partnerského vztahu a přípravy na manželství, při očekávání narození dětí, v období rozvoje partnerského/manželského vztahu a vztahů s dětmi, při řešení partnerských a výchovných problémů a problémů mezigeneračního soužití.

Cíle projektu:

Aktivizace otců a jejich zapojení do péče o dítě: formou kurzů pro nastávající rodiče bychom chtěli podpořit nejen matky, ale i otce a jejich otcovskou roli, která je pro výchovu dítěte nezastupitelná. Klademe důraz na aktivizaci otců, rozvoj jejich otcovských kompetencí a aktivní vytváření a posilování vztahu mezi otcem a dítětem již od rané fáze rodičovství.

Podpora rodin s dětmi trpící hyperaktivitou: cílem aktivity je poskytnou rodičům dětí s ADHD jednak prostor pro načerpání nových informací,rad a tipů pro výchovu, ale také prostor pro sdílení zkušeností, radostí i obav, to vše s ostatními rodiči a lektorkou.

Posílení partnerského vztahu: těhotenství, porod a šestinedělí je zkouškovým obdobím partnerského vztahu. Nastávající rodiče se ocitají v nových, dosud nepoznaných životních situacích a učí se roli rodičů. Toto nové životní období však může být i příčinou odcizení páru, které může vést až k rozvodu. Formou programů pro nastávající rodiče se snažíme připravit partnery na toto období a posílit jejich vzájemný vztah. Věnujeme se jak teorii, tak praktickému nácviku dovedností např. v oblasti přípravy na porod, předcházení rizikům, která by mohla ohrozit plod, jak se společně těšit na příchod potomka a jak podpořit mateřskou i otcovskou roli a jejich vzájemný vztah.

Posílení rodičovských kompetencí: prostřednictvím Kurzu efektivního rodičovství, workshopu Ovečky, Otevřených skupin a besed aj. chceme posílit rodičovské kompetence, prohloubit oboustranně chápající vztah mezi rodičem a dítětem a naučit rodiče užívat efektivní komunikaci v rodině. Každý rodič se se snaží být zodpovědný a chápající, přesto se občas dostane do situací, které neumí řešit "správně". Cílem aktivit je předat rodičům tipy a návody, pro získání nadhledu a rodičovské jistoty.

Kontakt:
Mgr. Hana Pešatová
e-mail: hTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel.: 518 328 819

Financováno:

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Jihomoravský kraj
Kraj Vysočina
Magistrát města Brna
město Třešť

Aktivity projektu Rodičovství krok za krokem jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.

logo mpsvlogo jmklogo podporil kraj vysocinalogo brnologo trest