Newsletter CRSP

Hlavním cílem projektu V rytmu ADHD je poskytnout hyperaktivním a neklidným dětem v roce 2017 možnost smysluplně a kvalitně strávit volný čas, prostřednictvím programů Háďata a Skeener.

Dílčí cíle projektu:

  1. Realizovat pro hyperaktivní a neklidné děti cílené a efektivní programy, kde budou mít možnost posilovat své schopnosti a dovednosti, které jsou v důsledku jejich onemocnění oslabeny.
  2. Posílit u hyperaktivních a neklidných dětí zdravé sebevědomí.
  3. V rámci uvedených programů přispět k lepšímu začlenění hyperaktivních a neklidných dětí mezi skupinu vrstevníků.

V rámci projektu jsou realizovány 2 aktivity:

  • Háďata (6–7 let)

V rámci tohoto programu se věnujeme nejenom práci s dítětem s ADHD, ale zejména podpoře komplexní spolupráce mezi dítětem a rodičem, který by se s ním programu aktivně účastnil. Klademe si za cíl rodiče do cvičení aktivně zapojit a vést je s dítětem ke vzájemné spolupráci, jež slouží jako podpora pro to, aby dítě zvládlo své dovednosti postupně zlepšovat. Toto věkové období je navíc pro dítě z důvodu nástupu do školy často problematické, proto chceme nabídnout rodičům způsob, kterým lze s dítětem trávit jeho volný čas efektivně a účelně. Toto nabízíme dětem nenuceně a hravou formou.

  • SKEENER (8–13 let)

Děti v tomto věku často čelí odmítavému postoji ze strany vrstevníků nebo sociálních skupin, ve kterých se pohybují. Tento program pomáhá dětem získat dovednosti, které jim dále napomáhají získat kýženou stabilní a pevnou pozici ve skupině vrstevníků i společnosti, zabraňují jejich sociálnímu vyloučení a dává jim stabilní startovní pozici, tak aby byly schopny fungovat v sociálních skupinách bez zjevného znevýhodnění.

Více informací naleznete na stránkách: http://www.neklidne-deti.cz/index.php/deti-s-adhd

Kontaktní osoba
Mgr. Markéta Dobiášová
tel.: 518 328 816
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Financováno:  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy,  Magistrát města Brna, Úřad městské části Brno - střed

                         Pomozte dětem • NROS Nadace rozvoje občanské společnosti • Česká televize

logo MSMT   logo brnologo brno stred                                                                                  logo pomoztedetem nros ct