Newsletter CRSP

Cílem projektu Aktivně s dětmi v Centru pro rodinu a sociální péči je aktivní a smysluplné využití volného času pro děti ve městě Brně. Cílem realizace navržených aktivit je zajistit kvalitní trávení volného času dětí školního věku v době školního volna, rozvoj jejich sociálních, komunikačních a pracovních kompetencí. V rámci projektu uskutečníme dvě akce, jejichž součástí bude tvoření a soutěže pro děti.

Den pro rodinu je akce pro veřejnost, která má mezigenerační charakter. Tato akce umožňuje všem členům aktivně a kvalitně prožít společný čas a současně umožňuje rodičům, odpočinout si od starostí všedního dne. Akce bude probíhat v prostorách Centra pro rodinu a sociální péči na adrese Biskupská 280/7 v neděli 14.5. 2017 od 12:00 do 17:00 hod. Po celou dobu trvání akce bude otevřena recepce, kde budou moci všichni účastníci zjistit informace o programu celé akce. Pro účastníky akce bude zajištěno malé občerstvení.

Den otců  je akce pro veřejnost, kterou již poněkolikáté pořádá Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně. Den otců je svátek, který se slaví na celém světě třetí neděli v červnu, například v Německu, v Austrálii nebo USA – kde také vznikl. Akce bude probíhat v prostorách Centra pro rodinu a sociální péči na adrese Biskupská 280/7 v sobotu nebo neděli (17. nebo 18. 6. 2017) od 13.00 do 18.00 hod. Po celou dobu trvání akce bude otevřena recepce, kde budou moci všichni účastníci zjistit informace o programu celé akce a děti společně s tatínky zde dostanou odměnu za své soutěžní úsilí. Pro účastníky akce bude zajištěno malé občerstvení.

Háďata – cvičení pro rodiče s hyperaktivními a neklidnými dětmi od 6 do 7 let je pohybový program je založen na principu pozitivního ovlivňování psychomotorického vývoje dítěte. Zaměřuje se na podporu motorického vývoje rehabilitací koordinačních potíží souvisejících s problematikou hyperaktivity a neklidu (cvičení na posilování hrubé i jemné motoriky, stabilitu, pozornost, práci se svalovým napětím, tělesným neklidem a relaxaci). Cvičení probíhá hravou formou pod vedením lektorky s několikaletou praxí a asistentky. Cvičení rodičů s dětmi posiluje jejich vzájemnou vazbu. Rodiče si také mají možnost prakticky vyzkoušet, jak s dítětem zacházet a tyto postupy mohou aplikovat i v domácím prostředí.

SKEENER – skupina pro nácvik komunikace, práce s emocemi, zvládání emocí negativních a práce na respektu k autoritě.Skupina je určena hyperaktivním a neklidným dětem ve věku 8-13 let a je zaměřena na nácvik soustředěnosti, zvládání negativních emocí (vztek, agrese) a zlepšení komunikace ve skupině. Děti se vzájemně naučí lépe komunikovat a spolupracovat s vrstevníky i dospělými (autoritami) a to formou her a činností, které jsou přijatelné jejich věku. Přirozeným způsobem tak dochází k osvojování těch způsobů chování, kterým se hyperaktivní a neklidné děti musí naučit, aby byly schopny správně fungovat v rámci svých sociálních skupin (rodina, škola, zájmové kroužky, atd.), což je nezbytná dovednost pro plnohodnotný život v současné společnosti. Skupina probíhá pod vedením zkušené lektorky s mnohaletou zkušeností se skupinovou prací s hyperaktivními a neklidnými dětmi.

Kontakt:
Ing. Eva Balcarová
e-mail: eTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel.: 518 328 815

Financováno:
Magistrát města Brna

  logo brno